Skype dla Windows Phone już jest!

Właściwie – nowa, lepsza wersja Skype dla Windows Phone. Ta, którą mieliśmy szansę pobrać od lutego tego roku była obarczona wieloma błędami i lukami, które wytykali jej użytkownicy. Microsoft oraz Skype zadbali, by „wsłuchać się w głos ludu” i faktycznie, poprawkę oprogramowania pozwalającego na darmowe rozmowy można uznać za bardzo udaną.
Dla tych, którzy lubią rozmawiać tanio ze znajomymi za granicą, mamy dobrą wiadomość – nowy Skype oferuje usługę rozmów telefonicznych, choć jest to opcja płatna. Koniec końców i tak otrzymamy niższy rachunek, niż gdybyśmy rozmawiali za pośrednictwem zwykłej linii domowej czy komórkowej.
Wygląd i interfejs Skype’a został oczywiście wpisany w Windows Phone Metro. Ważnym dodatkiem jest także możliwość szukania i dodawania znajomych, co w poprzedniej odsłonie nie było możliwe, a co za tym idzie – było to bardzo mocno krytykowane. Skype zapewnia także, że nowa aplikacja jest szybsza i stabilniejsza.
Niestety nie doczekaliśmy się możliwości rozmów w tle. Być może i to zostanie poprawione, choć zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Aplikacja jest darmowa i powinna współpracować ze wszystkimi smartfonami działającymi na systemie operacyjnym Windows Phone, wykorzystującymi połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci WiFi, 3G i 4G. Rozmowy z innymi użytkownikami Skype na wszystkich platformach są darmowe. Natomiast połączenie z numerem komórkowym lub stacjonarnym wymaga wykupienia pakietu.

Źródło: electronista