Skype 5.0 już dostępny

Skype, jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie, doczekał się wydania kolejnej edycji dla komputerów pracujących na Windowsie. Najważniejszymi zaletami Skype 5.0, bo o nim mowa, są: zupełnie nowy interfejs oraz kompatybilność z Facebookiem. Czy te cechy przyciągną do niego kolejne osoby?

Wydawca komunikatora zapewnia, że nowy wygląd programu sprawia, że wszystkie wykonywane czynności stanie się jeszcze bardziej intuicyjne i prostsze w obsłudze. Kolejną opcją, jaką otrzymamy w nowym Skypie, jest możliwość prowadzenia grupowych połączeń wideo za darmo, gdyż jest dostępna w wersji beta.

Nie można również zapomnieć o integracji aplikacji z Facebookiem. To dzięki tej funkcji, możesz za pośrednictwem Skype śledzić wszystko, co dzieje się na tablicy znajomych, dodawać komentarze i klikać „Lubię to” na ich profilach.

Kolejna ciekawa opcja to Phonebook. Oferuje ona możliwość dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Jeśli natomiast znajomy z serwisu społecznościowego również korzysta ze Skype, możesz z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.

Warto wspomnieć także o ciekawej funkcji automatycznego przywracania rozmowy. To właśnie ona będzie odpowiadała za szybkie przywrócenie połączenia w momencie jego zerwania z powodów technicznych.

Skype 5.0 możesz pobrać ze strony programu (tutaj).