Skype: 27 milionów internautów online

Choć ostatnimi czasy komunikator internetowy Skype przeżywał ciężkie chwile (w tym dośćdługa awaria), nie da się tego odczuć w malejącej ilości użytkowników. Co ciekawe, jest wręcz przeciwnie – jest ich jeszcze wcześniej niż było dotychczas. Przedstawiciele Skype pochwalili się, że przekroczony został próg 27 milionów internautów jednocześnie podłączonych do sieci.

Dla porównania, ledwie półtorej miesiąca temu było icho dwa miliony mniej. Sami widzicie, że ludzie naprawdę nie przejęli się ostatnim wybrykiem i w dalszym ciągu korzystają z usług Skype. Żeby tego było mało – ze zwiększoną intensywnością.

Znaczny wpływ na tak spory wzrost użytkowników online mógł mieć (i pewnie miał) fakt, że Skype niedawno wydał specjalną aplikację przeznaczonądla smartfonów Apple, obsługującą połączenia wideo.

Skype cały czas chwali się, że ich oprogramowanie jest w stanie utrzymać mnóstwo użytkowników aktywnych w jednym momencie, co najnowsze statystyki jak najbardziej potwierdzają. Teraz wypada czekać na 30 milionów internautów jednocześnie. Jak myślicie, ile zajmie Skype osiągnięcie tego pułapu?
Jeśli dotychczas nie miałeś nic wspólnego z programem Skype, a chcesz zacząć z niego korzystać – zapraszam doprzewodnika krok po kroku.