Samsung zapłaci gigantyczne odszkodowanie byłemu pracownikowi

Samsung jest światowym liderem jeżeli chodzi o sprzedaż telewizorów. W klasyfikacjach wyprzedza takie firmy jak LG, Sony, Sharp czy Panasonic. Jednak nawet tak wielkim firmom jak koreański gigant zdarzają się wpadki.
Południowokoreański sąd orzekł, że Samsung Electronics musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 5,5 miliona dolarów na rzecz swojego byłego pracownika.
Pan Chung, bo to o nim mowa był jedną z najważniejszych postaci w firmie w ubiegłej dekadzie. Opracował on kluczowe technologie jeżeli chodzi rynek telewizorów.
Były pracownik złożył pozew przeciwko firmie z branży elektronicznej, w którym zarzucił jej, że wypłaciła mu zbyt niskie premie za 20 przełomowych technologii jakie stworzył w latach 1991-1995, które później zostały opatentowane przez koncern.
Sąd w Korei stwierdził, że potentat z branży TV dzięki tym rozwiązaniom zarobił około 60 miliardów wonów, tak więc pracownikowi należy się 10% z zysku, co w przeliczeniu na amerykańską walutę daje 5,5 miliona dolarów.
Na razie nie wiadomo, czy koreańskie przedsiębiorstwo odwoła się od tego wyroku.
W pełni zgadzam się z tym orzeczeniem sądu. Często twórcy nowoczesnych technologii spychani są na dalszy plan, a korporacje czerpią zyski z ich pomysłów. W tej sytuacji sąd stanął po stronie poszkodowanego i wymierzył sprawiedliwość.

 

Źródło: timesofindia