Samsung stworzył 'niezniszczalny’ ekran OLED dla smartfonów

Firma Samsung pochwaliła się swoim najnowszym wyświetlaczem, który określany jest mianem niezniszczalnego. Przetestowany przez OSHA (Occupational Safety and Health Administration) ekran OLED da się oczywiście zniszczyć, ale jego trwałość wykracza daleko poza to, do czego przyzwyczaiły nas wyświetlacze stosowane obecnie w smartfonach.
Ekrany przeszły testy w których zrzucane były m.in. na ziemię z wysokości 1.2 metra 26-krotnie. Wyświetlacze bez problemu zaliczyły ten sprawdzian. Testowano także ich pracę w niekorzystnych warunkach i temperaturze od -32 do +71 stopni Celsjusza – nowe OLEDy działały w nich tak, jak powinny.niezniszczalny ekran samsungNowe OLEDy są elastyczne i nadają się do wykorzystania nie tylko w smartfonach, ale także w motoryzacji. Samsung nie napisał niczego o odporności paneli na zadrapania, więc możemy chyba z góry założyć, że będą one się rysować nawet bardziej ochoczo niż dotychczasowe.
Do tej pory za niezniszczalne uchodziły ekrany w smartfonach Moto X Force i Moto Z Force. Nic dziwnego, bowiem te trudno było roztrzaskać nawet umyślnie rzucając smartfonem w podłogę. Ich wadą była wysoka podatność na zadrapania, w efekcie których co jakiś czas należało wymienić zewnętrzną folię chroniącą ekran.

Lenovo Moto X Force – recenzja