Samsung sprzedaje 3 telewizory na sekundę

Samsung to południowokoreańska firma, której flagowym produktem jest w ostatnim czasie Samsung Galaxy SIII. Jednak obok sprzedaży smartfonów i tabletów duże przychody w firmie generuje sprzedaż telewizorów, która jest na bardzo wysokim poziomie.

Samsung ujawnił, że sprzedaje trzy telewizory na… sekundę. Jest to niespotykane osiągnięcie. Taka ilość przyczyniła się do tego, że firma osiągnęła w 2012 roku przychody ze sprzedaży na poziomie 184 miliardów dolarów.

Prezes Samsunga BK Yoon podkreślił, że firma kładzie duży nacisk na preferencje klientów i jak na razie zdominowała salon większości domów poprzez swoje urządzenia. Według danych jakie ujawnił Yoon przedsiębiorstwo każdego roku przeznacza 9 miliardów dolarów na badania i rozwój, aby stworzyć kolejne „wielkie produkty”.

BK Yoon dodał „Uważamy że innowacyjność to prawdziwy klucz do sukcesu dla naszej firmy. Dlatego właśnie jesteśmy w stanie dać światu pierwsze, najlepsze i zadziwiające produkty. Wierzymy, że kolejnym wielkim produktem będzie artykuł z gatunku AGD. Dlaczego? Ponieważ dom to najważniejsze miejsce dla każdego człowieka niezależnie od jego miejsca zamieszkania i kultury w jakiej się obraca. Chcemy sprawić, aby Twój dom był bardziej przyjemny. Musimy zrozumieć potrzeby naszych klientów na całym świecie.”

Słowa prezesa Samsunga sprawiają, że człowiek ma poczucie, że wszystko jest robione z myślą o jego potrzebach. Tak zapewne jest jednak nad tym wszystkim góruje inna wartość, a mianowicie chęć zysku, czyli to wokół czego aktualnie obraca się świat.

Źródło: tomshardware