Samsung przeprasza za seksistowskie show

Niespełna dwa tygodnie temu Samsung zorganizował w Cape Town event z okazji wprowadzenia na rynek nowej pralki. Pomysłów jak to zrobić na pewno było wiele, wybrano jednak jeden z gorszych. Na scenie pojawiły się skąpo odziane kobiety, których zadaniem, ku uciesze męskiej części publiczności, było zgrabne poruszanie biodrami.

Do drugiego incydentu doszło w trakcie nowojorskiej konferencji poświęconej Samsungowi Galaxy S4. W planie imprezy znalazła się między innymi pantomima, której głównymi bohaterkami były pijane i zupełnie nieobeznane z technologią panny młode.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze, nota bene nizbyt pochlebne, opinie na temat obu wydarzeń. Samsung oskarżony został o dyskryminowanie płci pięknejSamantha Perry, która jest dziennikarzem w serwisie GirlGuides, wystosowała nawetlist otwarty zaadresowany do południowokoreańskiego giganta, którego najlepszym podsumowaniem jest jego ostatni akapit:

„Samsungu dziękujemy ci za umieszczeniu nas we właściwym dla nas miejscu, ponieważ dzięki temu wiemy już, że nasze torebki, sypialnie, salony, kuchnie czy listy zakupów nie są miejscem dla ciebie. Pokornie z kuchni, Samantha Perry”.

Południowoafrykański oddział Samsunga poszedł po rozum do głowy i przyznał się do błędu, a także wystosował oficjalne przeprosiny, podkreślając przy tym, że w żadnym wypadku nie zależy mu na izolowaniu pewnym grup z szerokiego spektrum klientów firmy.

„Chcielibyśmy przeprosić za zniewagę i zapewnić, że zdajemy sobie sprawę z waszych poglądow i opinii na ten temat. Aby dać wam tego dowód, od teraz będziemy starać się być bardziej wrażliwi w tych kwestiach, a także przedyskutujemy wszystkie istotne sprawy z naszą kwaterą główną i oddziałami regionalnymi”.

Płeć piękna może i wybaczy Samsungowi po tych przeprosinach, ale na pewno długo nie zapomni południowokoreańskiemu gigantowi obu wpadek. To od Samsunga zależy teraz czy uda mu się ponownie zyskać w oczach kobiet.

Źródła: Cnet, Techradar