Samsung prezentuje smartfony Galaxy S9 i Galaxy S9+ – ceny, data sprzedaży

Podczas konferencji Samsung Unpacked zaprezentowano dwa nowe smartfony – są nimi modele Samsung Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Smartfony posiadają specyfikację zgodną z przeciekami, które przekazywaliśmy Wam wcześniej oraz garść funkcji, o których nie wiedzieliśmy. Poniżej postaramy się wyszczególnić najważniejsze nowości. Mamy też dobre wieści: ceny nie wzrosną względem premierowych cen smartfonów poprzedniej generacji!samsung galaxy S9 i S9+
Oba smartfony po raz kolejny zamknięto w wodoodpornych obudowach, zgodnych z certyfikatem IP68. Galaxy S9 i S9+ dzięki obecność głośników stereo obsługują technologię Dolby Atmos, dając efekt dźwięku 360 stopni.
Ponadto Galaxy S9 i S9 + są wyposażone w Knox 3.1, najnowszą platformę bezpieczeństwa firmy Samsung. Galaxy S9 i S9 + obsługują trzy różne opcje uwierzytelniania biometrycznego – tęczówkę, odcisk palca i rozpoznawanie twarzy – dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać najwygodniejszy sposób ochrony swoich urządzeń i aplikacji. Urządzenia oferują również funkcję inteligentnego skanowania, nowy sposób identyfikacji, który łącząc skanowanie tęczówki i technologię rozpoznawania twarzy pozwala szybko i wygodnie odblokować smartfon w dowolnym środowisku. Galaxy S9 i S9 + wprowadzają również dedykowany odcisk palca do folderu bezpieczeństwa, dający użytkownikom możliwość użycia innego odcisku palca niż ten, który był używany do odblokowania telefonu.
Galaxy S9 i S9+ to pierwsze smartfony obsługujące nową aplikację SmartThings, która jest narzędziem do zarządzania połączonymi siecią internetową urządzeniami w domu, w biurze lub w drodze. Aplikacja SmartThings zostanie wprowadzona razem z S9 i S9+ i będzie łączyć również urządzenia marki Samsung z urządzeniami innych producentów.Samsung Galaxy S9 Lilac PurpleSamsung Galaxy S9 Lilac PurpleWraz z Galaxy S9 i S9+ debiutuje także nowa generacja stacji DeX, dzięki której użytkownicy mogą łatwo podłączyć smartfon do większego monitora, klawiatury oraz myszy i edytować dokumenty czy grać w gry z poziomu własnego smartfonu. Z DeX Pad użytkownicy mogą również przekształcić Galaxy S9 i S9+ w gładzik.
Samsung bardzo mocno akcentuje nowe funkcje związane z ulepszonymi aparatami fotograficznymi. Dzięki przydzieleniu czujnikowi Super Speed Dual Pixel dedykowanej mocy obliczeniowej i pamięci, aparat może łączyć nawet 12 klatek w jedno zdjęcie, co zapewniać będzie wysoką jakość obrazu. Funkcje aparatu w Galaxy S9 i S9+ obejmują także:

– Super Slow-mo: Codzienne, nawet najbardziej dynamiczne wydarzenia można rejestrować w zwolnionym tempie 960 klatek na sekundę. Galaxy S9 i S9+ mają również funkcję inteligentnego wykrywania ruchu w kadrze i automatycznie rozpoczynającą nagrywanie – wystarczy, że użytkownik ustawi zdjęcie. Po nagraniu filmu Super Slow-mo, użytkownicy mogą wybrać muzykę w tle spośród 35 różnych opcji lub dodać melodię z ulubionej listy odtwarzania. Funkcja pozwala też łatwo tworzyć i edytować treści, a nawet udostępniać pliki GIF w trzech stylach zapętlenia.

Tylny aparat wyposażono w zmienną przysłonę (F1.5 – F2.4), dzięki czemu urządzenie dostosowuje wartość przysłony do warunków oświetleniowych i pozwala wykonać wyraźne, jasne i pozbawione szumów zdjęcia.

– Emoji AR: Samsung pozwala użytkownikom tworzyć emotikony, które wyglądają, brzmią i zachowują się tak jak oni. Emoji AR wykorzystują algorytm uczenia maszynowego, który analizuje obraz 2D i rejestruje ponad 100 rysów twarzy, aby stworzyć trójwymiarowy model naśladujący użytkownika. Korzystając z formatu AGIF, użytkownicy mogą udostępniać swoje emotikony za pośrednictwem większości zewnętrznych platform do przesyłania wiadomości.

– Bixby: Zintegrowany z aparatem asystent Bixby, wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i technologie deep learning, aby dostarczyć pomocnych informacji o otoczeniu użytkownika. Dzięki wykrywaniu i rozpoznawaniu obiektów w czasie rzeczywistym, Bixby natychmiast generuje informacje o przedmiotach, na które wskazuje aparat. Użytkownicy mogą w ten sposób m.in. tłumaczyć języki obce w czasie rzeczywistym za pomocą usługi Live Translation lub poznawać fakty na temat otoczenia.

  samsung galaxy S9Do sprzedaży trafią cztery warianty kolorystyczne urządzeń – Midnight Black, Titanium Gray, Coral Blue, Lilac Purple. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Samsung zaprezentował nowe urządzenia gościom dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości. Każdy mógł zamienić swoje zaproszenie w smartfona wykorzystując ekran urządzenia mobilnego.Specyfikacja Samsung Galaxy S9

  Ekran: 5.8″ Super AMOLED, 1440 x 2960 pikseli (18.5:9)
  Procesor: Exynos 9810
  RAM: 4 GB
  Pamięć: 64 GB + micro SD
  Aparaty: 12 Mpix (f/1.5, 26 mm, 1.4 µm, OIS) / 8 Mpix (f/1.6)
  Łączność: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, USB Typu C 3.1, skaner tęczówki, czytnik linii papilarnych
  Akumulator: 3000 mAh
  System: Android 8.0
  Wymiary: 147.6 x 68.7 x 8.4 mm
  Waga:

  Specyfikacja Samsung Galaxy S9+

  Ekran: 6.2 Super AMOLED, 1440 x 2960 pikseli (18.5:9)
  Procesor: Exynos 9810
  RAM: 6 GB
  Pamięć: 128 GB + micro SD
  Aparaty: 12 Mpix (f/1.5, 26 mm, 1.4 µm, OIS) + 12 Mpix (f/2.4, 52 mm) / 8 Mpix (f/1.6)
  Łączność: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, USB Typu C 3.1, skaner tęczówki, czytnik linii papilarnych
  Akumulator: 3500 mAh
  System: Android 8.0
  Wymiary: 157.7 x 73.8 x 8.5 mm
  Waga:

  Ceny smartfonów Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9+:

  Samsung Galaxy S9 – 3599 złotych
  Samsung Galaxy S9+ – 3999 złotych

  Osoby, które zakupią smartfony w pierwszym etapie przedsprzedaży, przed dniem 7 marca, otrzymają je już 8 marca! Osoby, które zakupią urządzenia w drugim etapie przedsprzedaży w dniach 8-16 marca otrzymają sprzęt w dniu 17 marca, czyli w dniu rozpoczęcia regularnej sprzedaży.