Samsung prezentuje dwa nowe smartfony Galaxy z Dual-SIM

Samsung zaprezentował właśnie dwa nowe smartfony, które zasilą rodzinę urządzeń z linii Galaxy Y. Obydwa opatrzone są ponadto oznaczeniem „DUOS”, co oznacza, że posiadają dwa sloty na karty SIM. Pierwszy z nich to Galaxy Y Duos, drugi, nieco bardziej zaawansowany, to Galaxy Y Pro Duos.
Trzeba jednak przyznać, że poza wymienioną zaletą, obydwa urządzenia charakteryzuje dość przeciętna specyfikacja techniczna. Cechą wspólna omawianych modeli jest system operacyjny Android Gingerbread (2.3) oraz jednordzeniowy procesor z zegarem 832 MHz. Ponadto zastosowano w nich kamerki o rozdzielczości 3 MPix. Galaxy Y Duos (po lewej na zdjęciu) oferuje ponadto ekran dotykowy o przekątnej 3.14″. Z kolei Galaxy Y Pro Duos cechuje konstrukcja w stylu smartfonów BlackBerry, czyli w grę wchodzi pełna, fizyczna klawiatura w układzie QWERTY. Z uwagi na ten fakt, zastosowano w nim nieco mniejszy ekran (2.6″).
W kwestii oprogramowania ma nie zabraknąć ulepszonego pakietu biurowego Polaris, dostępu do usług Samsunga w Social Hub, czy Social Hub Premium.
Smartfony trafią do sprzedaży już w styczniu, jednak tylko na terenie Rosji. Producent obiecał jednak, że z czasem będą one oferowane również na pozostałych rynkach europejskich i nie tylko.

Źródło: Samsung