Samsung potwierdza: zmodyfikowane Galaxy Note 7 wrócą do sprzedaży

Samsung wydał oficjalny komunikat prasowy, w którym informuje, że firma ponownie wprowadzi do sprzedaży smartfony Samsung Galaxy Note 7. Będą to wersje oznaczone jako odnowione, wyposażone w baterie o zmniejszonej pojemności oraz komponenty pochodzące ze zwróconych wcześniej urządzeń. Jak czytamy w oświadczeniu, posunięcie podyktowane jest chęcią dbania o środowisko naturalne. Tak, wcale nie chodzi o pieniądze! 😉
Południowokoreańska firma prowadzi ponoć rozmowy z operatorami komórkowymi, którzy mieliby być jednym z kanałów dystrybucyjnych odnowionych smartfonów. Samsung musi dopiąć także kwestie prawne związane z ponownym wprowadzeniem do obrotu smartfonów, które wcześniej zostały wycofane z rynku. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń sprzedaż urządzeń ruszy ponownie.Samsung Galaxy Note 7s refurbishedSamsung Galaxy Note 7 w wersji przetworzonej sprzedawany będzie najprawdopodobniej pod nazwą Samsung Galaxy Note 7S i posiadał będzie konfigurację identyczną do wycofanego wcześniej urządzenia – z wyłączeniem baterii, które były przyczyną wcześniejszych… usterek smartfonów.
Samsung dysponuje obecnie aż 2,5 milionami sztuk krótko używanych Galaxy Note 7, które aż się proszą, by je odpowiednio naprawić i ponownie wprowadzić do sprzedaży. Domyślacie się zapewne, że koszt zutylizowania tak dużej liczby urządzeń byłby kolosalny. Wcześniej, 20 000 egzemplarzy zostało poświęconych w ramach dochodzenia związanego z odnalezieniem przyczyny samozapłonu baterii.
Wcześniej spekulowano, że urządzenia skierowane zostaną do sprzedaży na rynkach azjatyckich i nie ma raczej szans na to, że zagoszczą one ponownie w Europie. Jako rynki docelowe wskazuje się Indie i Wietnam, skąd będzie raczej dość trudno sprowadzić je, na przykład do Polski.
 

Źródło: inf. własna,Samsung