Samsung porzuci plastik na rzecz metalu?

Południowokoreański gigant został doceniony przez użytkowników za modele Galaxy Note i Galaxy S. Niemniej jednak wielokrotnie pojawiały się głosy krytyki mówiące, że plastikowe obudowy obu telefonów sprawiają, że wyglądają one po prostu tanio, co nie pasuje do oferowanych przez nie możliwości.

Wieść niesie, że Samsung zaniepokoił się niezwykle dobrym przyjęciem przez krytyków i użytkowników smartfona HTC One. Południowokoreański gigant uznał ponoć, że słuchawka podniosła poprzeczkę, dlatego właśnie model Galaxy Note 3, który miałby pojawić się jeszcze w tym roku, będzie zasadniczo różnił się od modelu Galaxy S4, który już wkrótce trafi do sprzedaży.

Nie wiadomo jeszcze z całą pewnością czy Samsung zdecyduje się na wykorzystanie aluminium, ale wydaje się to najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, ponieważ materiał ten znalazł zastosowanie także w telefonach konkurencji. Mówi się nawet, że przez to, że wielu użytkowników wolało zainwestować w telefony o bardziej wytrzymałej konstrukcji, w ciągu ostatniego roku rywalom Samsunga udało się podgonić go nieco w rankingach.

Źródła donoszą, że Samsung wyprodukował kilka metalowych smartfonów Galaxy S4, które zostały bardzo dobrze przyjęte wewnątrz firmy. Rozważano nawet rozpoczęcie produkcji seryjnej, ale pomysł został zarzucony z powodu braku wystarczającej ilości czasu, która pozostała do premiery urządzenia. Dlatego właśnie pierwszym flagowym smartfonem producenta z metalową obudową ma być Samsung Galaxy Note 3.

Źródło: Techradar