Samsung Gear Solo – samodzielny smartwatch

Zarówno pierwsza, jak i druga generacja inteligentnych zegarków GEAR Samsunga do działania „na pełnych obrotach” wymaga stałego połączenia ze smartfonem. Południowokoreański gigant ma jednak w planach również urządzenia całkowicie samodzielne.

Smartwatch nazwany po prostu „GEAR Solo” ma zostać wyposażony w czytnik kart SIM. Zegarek da użytkownikom dostęp do funkcji zarezerwowanych do tej pory dla smartfonów i tabletów, takich jak możliwość wykonywania i odbierania rozmów telefonicznych czy korzystania z danych mobilnych.

W pierwszej kolejności, przy wsparciu ze strony SK Telecom, zegarek GEAR Solo miałby zawitać na rynek południowokoreański. Jeżeli samodzielny smartwatch będzie cieszył się zadowalającą popularnością, po pewnym czasie trafi na kolejne rynki.

Znacznie bardziej prawdopodobnym wydaje się jednak to, że światowa premiera GEAR Solo zbiegnie się z debiutem trzeciej generacji inteligentnych zegarków Samsunga niż, że smartwatch dołączy do zaprezentowanych niedawno urządzeń.

Na razie specyfikacja techniczna GEAR Solo okryta jest nimbem tajemnicy. Można jednak przypuszczać, że zegarkowi znacznie bliżej będzie do modeli GEAR 2 i GEAR 2 Neo niż do opaski fitness GEAR Fit. Więcej szczegółowych informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Źródło: Slashgear