Samsung Galaxy Watch to smartwach, który zadba o Wasze zdrowie

Od wielu lat powtarzam, że smartwatche to w lwiej części urządzenia pozbawione sensu. Poza nawias wyłączam zegarki sportowe istniejące na rynku już od lat, które smartwatchami de facto nie są. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma typami urzadzeń? Zegarek sportowy ma przeważnie wytrzymałą baterię, GPS i liczne funkcje motywujące do aktywności fizycznej i pozwalające zaawansowanym sportowcom jeszcze skuteczniej trenować. A smartwatch? To przeważnie niezbyt dobrze wyglądający zegarek, z przeciętną baterią, często bez GPS, który jest gadżetem do wszystkiego i do niczego. No chyba, że mówimy o inteligentnych zegarkach Apple albo Samsunga – to inna liga urządzeń. Południowokoreański producent zaprezentował właśnie swój najnowszy sprzęt, na który szukając zegarka uniwersalnego (także do rejestrowania aktywności fizycznych) swoją uwagę zwrócić warto.Samsung Galaxy Watch Samsung Galaxy Watch wygląda świetnie, oferuje funkcje monitorowania stresu oraz snu i wyposażono go w A-GPS z GLONASS. Dodatkowym atutem ma być bateria pozwalająca nawet na 80 godzin pracy bez potrzeby ładowania zegarka, oczywiście przy wyłączonym GPSie. Właśnie powyższe cechy czynią z niego naprawdę ciekawą propozycję nie tylko dla miłośników gadżetów, ale też osób pragnących zadbać o swoje zdrowie.
Galaxy Watch będzie dostępny w dwóch rozmiarach 46 mm (kolor srebrny) lub 42 mm (kolor czarny i różowe złoto), a dzięki nowym tarczom i paskom, użytkownicy będą mogli spersonalizować swoje urządzenia. Większy model wyposażono w ekran 1.3-calowy, mniejszy – w 1.3-calowy. W obu przypadkach są to panele Super AMOLED o wysokiej rozdzielczości 360×360 pikseli.Samsung Galaxy Watch Warto zauważyć, że zegarek zamknięty w kopercie 46 mm wyposażono w baterię o pojemności 472 mAh, podczas gdy mniejszy – 270 mAh. O wydajność urządzeń dba 2-rdzeniowy procesor Exynos 9110 oraz 768 MB RAMu. Pamięć na dane? 4 GB. Każdy zegarek wyposażono w moduły Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass oraz akcelerometr, żyroskop, barometr, pulsometr i czujnik natężenia światła. Wybrane warianty będą wyposażone w LTE.
Funkcja monitorowania stresu automatycznie wykrywa jego poziom i zaleca odpowiednie ćwiczenia oddechowe. Nowa, jeszcze bardziej zaawansowana funkcja monitorowania snu bada wszystkie jego fazy i pomaga wykształcić zdrowe nawyki związane z odpoczynkiem. Galaxy Watch pomoże także monitorować aktywność ruchową. Najnowszy zegarek firmy Samsung rozpoznaje 39 różnych aktywności fizycznych, w tym 21 nowych ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Pozwala również śledzić na bieżąco spożywane kalorie.Samsung Galaxy Watch Urządzenie oferuje też funkcje znane z poprzednich inteligentnych zegarków marki, takie jak obrotowy pierścień, Always On Display czy wzmocnioną odporność. Zegarek spełnia normy standardu MIL-810-STD, jest wodoodporny do 5 ATM (szkoda, że tylko tyle), a jego tarcza pokryta jest szkłem Corning Gorilla Glass DX+.
Dzięki aplikacjom i funkcjom takim jak SmartThings, Samsung Health, Samsung Flow czy Samsung Knox, Galaxy Watch zapewnia użytkownikom dostęp do całego ekosystemu Galaxy. SmartThings pozwala sterować innymi urządzeniami wprost z nadgarstka. Samsung Knox zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych zapisanych na urządzeniu a aplikacja Samsung Flow pozwala w prosty sposób odblokowywać komputery i tablety. Przydatne? Tak sobie. Dodatkowe możliwości zapewniają natomiast partnerstwa m.in. ze Spotify czy Under Armour. Przykładowo, użytkownicy mogą pobrać ulubione utwory ze Spotify i słuchać ich w trybie offline (wymagane konto Spotify Premium).
W Polsce Galaxy Watch będzie dostępny od 7 września. Cena nie jest jeszcze znana.