Samsung Galaxy S8 w dwóch wersjach, w obu z zakrzywionym ekranem

Samsung Galaxy S8 zadebiutuje w 2017 roku w dwóch wariantach. Według źródeł południowokoreańskich, na które powołuje się The Korea Herald, oba posiadały będą zakrzywiony ekran – ich głównym wyróżnikiem będzie jego przekątna. Ma to podkreślić ekskluzywność serii Galaxy S i odróżnić te urządzenia od tańszych słuchawek.
Nie wiem jak Wam, ale mi zaoblone obustronnie ekrany zupełnie nie przypadły do gustu – zbyt często omyłkowo aktywowałem funkcje znajdujące się przy ich krawędziach. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia? Być może. Jak wynika bowiem z wyników sprzedaży smartfonów Samsung Galaxy S6 Edge oraz Galaxy S7 Edge, urządzenia te sprzedają się wyśmienicie, a użytkownicy je naprawdę lubią. Podobno sprzedaż S7 Edge zupełnie deklasuje sprzedaż wariantu z płaskim wyświetlaczem.
Jeśli wierzyć źródłom powyższych rewelacji, Samsung Galaxy S8 sprzedawany będzie w wersji z 5,1- i 5,5-calowym zakrzywionym wyświetlaczem. Wydaje mi się jednak, że producent zostawi na rynku wariant mniejszy – 5,1-calowy, a drugi zastąpi po prostu… Galaxy Note 8, który już w swojej siódmej wersji posiada przecież zakrzywiony wyświetlacz.
Samsung Galaxy S8 zaprezentowany zostanie zapewne na targach Mobile World Congress 2017, które odbędą się za kilka miesięcy, w lutym.
 
 

Źródło: The Korea Herald