Samsung Galaxy Note 8 – poznajcie jego wygląd i możliwości aparatu

Aparat w testowanym przeze mnie Samsungu Galaxy S8+ spisywał się doskonale, ale najwyraźniej to nie wszystko, na co stać południowokoreańską firmę. W chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się materiały prasowe sugerujące, że Samsung Galaxy Note 8 będzie pod tym względem jeszcze lepszy i zaoferuje 3-krotny zoom optyczny!
Na umieszczonych w sieci materiałach znalazło się kilka funkcji unikalnych dla nowej kamery, a także niewielka próbka jej możliwości. Jak to zazwyczaj w tego przypadkach bywa, do treści marketingowych należy podejść z pewną dozą ostrożności – nie raz już przekonaliśmy się, że finalne rezultaty różnią się od zapewnień producentów.Samsung Galaxy Note 8Samsung Galaxy Note 8Samsung Galaxy Note 8Samsung Galaxy Note 8Samsung Galaxy Note 8W sieci ukazał się także oficjalny render, który potwierdza wygląd smartfony przybliżany przez wcześniej prezentowane przez nas materiały.
Samsung Galaxy Note 8Oficjalna data premiery Samsunga Galaxy Note 8 została wcześniej wyznaczona na 23 sierpnia.Samsung Galaxy Note 8 oficjalna data premieryW internecie zagościły wcześniej rendery prezentujące tylną część obudowy Samsunga Galaxy Note 8. Niestety, czytnik linii papilarnych pozostał w tym samym, niezbyt wygodnym z perspektywy osób praworęcznych, miejscu.Samsung Galaxy Note 8 oficjalna data premieryW sieci od jakiegoś czasu znajdują się też rendery Galaxy Note 8, które pokazały jego przedni panel. Nie oczekiwaliśmy tu rewolucji i takowej chyba faktycznie nie będzie. Ot, Samsung zaserwuje nam po raz kolejny ekran typu Infinity, znany z flagowców Galaxy S8 i S8+. Byłoby miło, gdyby południowokoreańska firma popracowała nieco nad jego wytrzymałością na upadki – taką niespodziankę doceniłby z pewnością każdy użytkownik, który tak pięknego urządzenia po prostu nie chce zamykać w etui.Samsung Galaxy Note 8 Cena Samsunga Galaxy Note 8 ma uczynić go najdroższym smartfonem, jaki kiedykolwiek pojawił się w ofercie południowokoreańskiego producenta. 999 euro – tyle ma kosztować w dniu swojej premiery, co podaje Samsung w wewnętrznych rozmowach ze sprzedawcami. W Polsce może to oznaczać cenę w przedziale 4299-4499 złotych!
Według dotychczasowych informacji, Note 8 będzie wyposażony w 6,3-calowy ekran Super AMOLED o proporcjach 18.5:9. Czym różni się Galaxy Note 8 od Galaxy S8? Mówi się, że obecnością podwójnego aparatu głównego, stylusem S Pen w zestawie oraz większą ilością pamięci RAM.Samsunga Galaxy Note 8O wydajność Galaxy Note 8 zadbają, w zależności od rynków, układy Exynos 8895 i Snapdragon 835, sparowane z 6 GB pamięci RAM. Optyczna stabilizacja obrazu zawarta będzie niezależnie w obiektywach obu głównych kamer o rozdzielczości 12 megapikseli. Czytnik linii papilarnych nie zmieni niestety swojego położenia.
Samsung Galaxy Note 8 ma być zasilany przez bardzo skromnej pojemności akumulator o pojemności 3300 mAh. Samsung Galaxy S8+, którego dla Was testowaliśmy, miał akumulator o pojemności 3500 mAh. Oby czas pracy na baterii nie był piętą Achillesową nowego smartfonu, podobnie jak w przypadku S8 bez „plusa”.
Ktoś z Was czeka na Note 8? A może postawiliście na S8/S8+?

 

Źródło: Weibo, inf. własna