Samsung Galaxy Beam 2: średniak z projektorem

Chociaż nowy Samsung Galaxy Beam doczekał się kilku poważnych usprawnień względem poprzednika, specyfikacja techniczna smartfona nie powala na kolana. Nie ma się też czemu dziwić, w końcu azjatycki gigant celuje w średnią półkę.

Sercem urządzenia nie jest już dwu-, ale czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Większy jest też ekran, który nie ma już 4, ale 4,66 cala. Mimo że całkiem spory, nie może pochwalić się zbyt wysoką rozdzielczością, która wynosi zaledwie 800 x 480 pikseli.

Wbudowany projektor multimedialny, który umożliwia wyświetlanie na ścianie zdjęć i filmów, pracuje w dokładnie takiej samej rozdzielczości. Moc zapewnia urządzeniu bateria o pojemności 2600 mAh.

Na wyposażeniu Samsunga Galaxy Beam 2 znalazł się również 1 GB RAM-u i 5-megapikselowy aparat fotograficzny. Nie zabrakło oczywiście wbudowanego czytnika kart microSD, który pozwoli na zwiększenie bazowej pojemności urządzenia, a także wsparcia dla łączności WiFi i Bluetooth.

Samsung Galaxy Beam 2 działa pod kontrolą Android 4.2 Jelly Bean, można jednak przypuszczać, że kiedy zadebiutuje otrzyma stosowną aktualizację. W pierwszej kolejności smartfon trafi na rynek chiński. Cena urządzenia na razie nie jest znana.

Źródło: Liliputing