Samsung Galaxy A3 2017 bez tajemnic – znamy specyfikację całej serii Galaxy A

Seria smartfonów Samsung Galaxy A cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednakże do jej najtańszego przedstawiciela – Galaxy A3, kierowano zarzuty związane z jego wydajnością. Wygląda na to, że najnowszy model Galaxy A3 2017 usatysfakcjonuje więcej osób. Przypominamy, że nieco wcześniej pisaliśmy o specyfikacji Samsung Galaxy A5 2017 oraz Samsung Galaxy A7 2017.
Według specyfikacji, która pojawiła się w bazie danych benchmarka GFX Bench, urządzenie wyposażone zostanie w 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, układ graficzny Mali T830 oraz 2 GB pamięci RAM (obecna generacja ma 1,5 GB).
Urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android 6.0.1 ma otrzymać dwie kamerki o rozdzielczości 13- oraz 8 Mpix. Nie zabraknie NFC i pożądanego przez grających w Pokemony żyroskopu. W benchmarku wyświetlany jest komunikat o pamięci na dane wynoszącej 8 GB, jednakże jest to najpewniej błąd. Nie spodziewamy się, aby urządzenie miało mniej niż 16 GB, a wyświetlana w GFX Bench wartość to zapewne wolna pamięć urządzenia.Samsung Galaxy A3 2017Względem poprzednika Samsung dołożył więc 4 rdzenie, 512 MB pamięci RAM i ulepszył przednią kamerkę. Czy to wystarczy, aby smartfon osiągnął sukces? Moim zdaniem powinien być przy okazji nieco tańszy od obecnie sprzedawanego Samsunga Galaxy A3.
 

Źródło:GFX Bench