Samsung dementuje informację o podniesieniu cen procesorów

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość, że Apple będzie musiał płacić o 20% więcej za procesory mobilne wyprodukowane przez Samsunga. Informacja ta, jeżeli weźmie się pod uwagę stosunki panujące pomiędzy obiema firmami, na pierwszy rzut oka wcale nie wydawała się taka nieprawdopodobna.
W rozmowie z koreańską gazetą The Hankyoreh, przedstawiciel Samsunga zdementował tę plotkę, mówiąc, że ceny ustalane są z początkiem każdego roku i niełatwo jest je zmienić. Z kolei gazeta Chosun donosi, że umowa między Samsungiem i Apple obowiązywać będzie do 2014 roku i ceny nie mogą ulec zmianie, o ile nie pojawią się pewne specjalne czynniki, które mogą wpłynąć na ich wzrost lub spadek.
Nie zmienia to jednak faktu, że w ciągu najbliższych dwóch lat Apple ma najprawdopodobniej zamiar rozpocząć produkcję własnych procesorów, dzięki czemu firma mogłaby obniżyć znacznie koszty (co wcale nie oznacza, że także ceny iUrządzeń) oraz całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców.
Relacje Samsunga i Apple z jednej strony dziwią, a z drugiej bawią. Czymś niewyobrażalnym wydaje się ciągłe procesowanie się z jednym ze swoich głównych współpracowników. Nieważne jednak jak spojrzymy na całą sprawę, trzeba przyznać, że obie firmy potrafią wykazać się zimną krwią i zachować profesjonalnie.

Źródło: The Verge