Samowiążące się buty Nike trafią na rynek w listopadzie

Tak jak wcześniej zapowiadano, już pod koniec tego roku na sklepowych półkach pojawi się technologia rodem z Powrotu do przyszłości. Już za mniej niż dwa miesiące swoją premierę będą mieć bowiem samowiążące się buty od Nike – HyperAdapt 1.0. Choć swoją nazwą i wyglądem nie do końca odzwierciedlają filmową wizję, naprawdę są warte uwagi.
HyperAdapt 1.0 to buty, które wykrywają obecność pięty użytkownika, a następnie odpowiednio zaciskają swoje sznurowadła. Co więcej, zacisk „sznurówek” możemy dodatkowo regulować dwoma umieszczonymi z boku przyciskami „plus” i „minus”.NikeSkoro w butach znajduje się układ elektroniczny, któremu zawdzięczają swoją unikatową funkcję, umieszczono w nich również stosowne źródło zasilania. Jest nim oczywiście bateria, która, jak podaje Nike, powinna starczyć na dwa tygodnie aktywnego użytkowania po pojedynczym naładowaniu jej do pełna.

Model HyperAdapt 1.0 nie przypomina znanych nam z filmu Powrót do przyszłości butów Nike AirMag. Jedynie mechanizm wiązania działa tu tak jak w hicie z lat 80, natomiast wyglądem bliżej im do tradycyjnych butów do biegania.
Premiera nowego obuwia Nike ma nastąpić 28 listopada 2016 roku. Wciąż nie wiemy jednak, jaka będzie jego cena. Co więcej, należy zaznaczyć, że buty będą sprzedawane tylko w wybranych miejscach, i to w USA, a także podczas wcześniej umówionego spotkania, – miejmy nadzieję, że tylko początkowo.

Źródło:Wired