Ruszyła przedsprzedaż Nokii E7

Pamiętacie lata świetności Nokii, kiedy to na rynku ukazywało się nawet kilkanaście nowych, co więcej, ciekawych telefonów komórkowych tego producenta rocznie? Niestety, te czasy już minęły (czy wrócą? to już temat na zupełnie inny czas…). Jeden z ciekawszych smartfonów fińskiego koncernu, model Nokia E7, pojawił się właśnie w przedsprzedaży w Polsce.

Wyjątkowo nie zacznę od jego parametrów technicznych, a od ceny, która pozostawia wiele do życzenia. Nokia wyszła z założenia, że skoro telefon skierowany jest do klienta biznesowego to znaczy, że musi być drogi. Do takiego wniosku można dojść patrząc na kwotę, jaką sobie za niego żąda – 2399 złotych.

Jak dla mnie (i pewnie wielu z Was) jest to kwota znacznie zawyżona. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że komórka ta miała trafić na półki sklepowe w 2010 roku, ale Nokia miała z nią trochę problemów, to nie ma się co dziwić, że jej cena jest jaka jest.

Ale co otrzymamy za te 2399 złotych? Nokia E7 może się pochwalić przede wszystkim wysuwaną klawiaturą, która ma być – obok 4-calowego ekranu AMOLED (360 x 640 pikseli) – głównym atutem smartfona pracującego w oparciu o Symbiana^3.

Urządzenie zostało wyposażone w aparat o rozdzielczości 8 Mpix z nagrywaniem wideo w jakości HD, 16GB pamięci wewnętrznej, GPS, WiFi, Bluetooth 3.0 oraz port HDMI, dzięki któremu możemy podłączyć komórkę do telewizora i na jego ekranie oglądać multimedia prosto z telefonu.

Obecniena stronie Nokii trwa przedsprzedaż Nokii E7. Jej wysyłka ma się rozpocząć 11 marca.