Ruszył serwis YouTube Trends

YouTube to najpopularniejszy serwis umożliwiający oglądanie i udostępnianie wideo w sieci. Co minutę pojawia się tam aż 35 godzin filmików. Fakt ten zmobilizował Google, właściciela strony, by uruchomić siostrzaną witrynę – YouTube Trends. Skojarzyło się zGoogle Trends? Słusznie.

Oba googlowskie serwisy są do siebie bardzo podobne ze względu na funkcjonalność, ale różne pod względem sposobu podawania treści. Google Trends to jedynie nudne wykresy i statystyki, natomiast YouTube Trends prowadzony jest w formie bloga – i to jest jedną z jego głównych zalet.

Po co została stworzona witryna YouTube Trends? Strona ta pozwala odnajdywać wszelkiego rodzaju informacje na temat panujących trendów na YouTube. Znaczy to nie mniej ni więcej, że każdy z nas może uzyskać szybki dostęp do statystyk najpopularniejszych obecnie filmów, wideo które najszybciej zyskują znaczną oglądalność czy podsumowań roku.

Google udostępniło wiele filtrów, dzięki którym dotarcie do informacji, których się aktualnie poszukuje, jest wręcz banalne. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim kraj, tematykę czy wiek odbiorców.

Nie można ominąć także funkcji Discover Video Trends Near You…, która umożliwia śledzenie popularnych wideo w wybranym przez siebie kraju czy regionie świata. Co to oznacza? Wystarczy na przykład wybrać nasz rodzimy kraj, wybrać kobiety we wskazanym wieku i sprawdzić, co takie osoby najczęściej oglądają na YouTube.

Zainteresowany? Zapraszam na stronę YouTube Trends (www.youtube-trends.blogspot.com).