Różne warianty HTC One w drodze?

Anonimowe źródła donoszą, że w drodze znajduje się nieco większy wariant smartfona HTC One. Przekątna ekranu nowego telefonu ma być większa niż 5, ale mniejsza niż 6 cali. Gwoli porównania, oryginalny HTC One wyposażony został w 4,7-calowy ekran dotykowy. Co ciekawe, reszta specyfikacji ma pozostać niezmieniona.

Na tym jednak nie koniec nowości – wieść niesie, że w produkcji znajdują się także dwa inne warianty flagowego smartfona HTC One. Pierwszym miałaby być wersja mini wyposażona w 4,3-calowy ekran dotykowy, natomiast drugim, wbrew wcześniejszym deklaracjom koreańskiego producenta, wersja Nexus.

Na ile można wierzyć tym doniesieniom? Od pewnego czasu coraz częściej mówi się o tym, że Samsung ma w planach wersje mini i Active flagowego modelu Galaxy S4. Dlaczego zatem konkurencja nie miałaby iść w ślady południowokoreańskiego giganta? Poza tym ostatnimi czasy upowszechnia się trend do tworzenia mniejszych wersji popularnych urządzeń. Podobnie jest z phabletami.

Od dnia premiery HTC One sprzedał się w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy. Niczym dziwnym nie byłaby zatem decyzja koreańskiego producenta o stworzeniu kolejnych wariantów smartfona. Na razie nie wiadomo, kiedy większy HTC One miałby trafić do sprzedaży, mówi się natomiast, że wersja Nexus mogłaby trafić na półki sklepowe już latem.

Źródła: VR-Zone, Techradar