Rosjanie stworzyli działo mikrofalowe do zwalczania dronów i pocisków

Działo mikrofalowe skonstruowane miało zostać przez Russia’s United Instrument Manufacturing Corporation (UIMC), które to wczoraj pochwaliło się swoim najnowszym osiągnięciem. Ma ono zostać wykorzystane na platformach wyrzutni rakietowych BUK.
Działo o 360-stopniowym zakresie oddziaływania unieszkodliwia cele w postaci pojazdów UAV i pocisków kierowanych w zasięgu na 10 kilometrów. Broń potocznie nazwana „działem mikrofalowym” powstała na zlecenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony i zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas tegorocznego, zamkniętego wydarzenia – targów Army-2015, które odbędzie się w dniach 16-19 czerwca bieżącego roku.
Na system mikrofalowy składa się „generator relatywistyczny” (ciekawe czy chodzi o „niemożliwy” relatywistyczny silnik eletromagnetyczny?), specjalny talerz anteny oraz złożony system przesyłowy (tak brzmi oficjalny komunikat Rosjan). Wszystko to zamocowano na podwoziu obsługującym system rakiet ziemia-powietrze BUK. Rosyjski system prócz zwalczania dronów i pocisków ma unieszkodliwiać także systemy elektroniczne samolotów latających na niskim pułapie…

Źródło: sputniknews