Robot ułożył kostkę Rubika w 0,887 sekundy i ustanowił nowy nieoficjalny rekord

W listopadzie, maszyna studenta Zackary’ego Gromko zdołała ułożyć kostkę Rubika w 2,39 sekundy. Zaledwie kilka tygodni później robot dwojga przyjaciół z Kansas dokonał tego w 1,196 sekundy, a po kilku kolejnych próbach już w 1,019 sekundy. Całkiem niedawno został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, ale już z wynikiem, który wynosił zaledwie 0,900 sekundy.

Co ciekawe, Jay Flatland i Paul Rose – twórcy tego robota mogą utracić tytuł jeszcze szybciej niż ich poprzednik. Sub1 – maszyna, którą skonstruował inżynier Adam Beer, ułożyła kostkę Rubika w 0,887 sekundy. Co więcej, Beer uważa, że jako pierwszy pokonał barierę jednej sekundy, chociaż dokonał tego nieoficjalnie – 23 stycznia w Monachium.
Poniżej znajdziecie wideo, na którym widać, jak Sub1 bije rekord. Chociaż przy próbie nie pojawił się żaden oficjalny przedstawiciel księgi rekordów Guinnesa, Beer twierdzi, że to wcale nie było konieczne. Inżynier przygotowuje już swoje roszczenie do oficjalnego rekordu. Nawet jeśli tytuł zostanie mu przyznany, nic dziwnego, jeżeli wkrótce pojawi się ktoś, komu będzie go musiał przekazać.

Źródło: YouTube