Robot – farmer zrewolucjonizuje rolnictwo

Spójrzmy prawdzie w oczy: ludzie są koszmarnie leniwi. Kiedy tylko się da szukają przeróżnych sposobów na ułatwienie sobie życia i pracy. Wśród ostatnich wynalazków znalazły się między innymi samościelące się łóżko, zmieniarka kanałów w TV oraz bezdotykowa klawiatura. Tym razem stworzono robota – rolnika.
Pięcionożna maszyna jest w stanie wykonać wszystkie niezbędne czynności, które doprowadzą do wyhodowania pięknej i zdrowej roślinki. Dzięki zastosowaniu chipu Parallax Propeller, robot Prospero jest w stanie samodzielnie poruszać się w dowolnym kierunku, omijając przy tym napotkane przeszkody. Sensor pod spodem urządzenia wykrywa miejsca, w których należy zasadzić ziarna. Jeżeli Prospero stwierdzi, że w danym miejscu niczego nie zasadzono, samodzielnie wykopie odpowiednią dziurę i umieści w niej ziarenko. Następnie całość zasypie i oznaczy miejsce przeprowadzonej operacji.

Robot bez większego problemu może również nawozić rosnące rośliny. Co ciekawe jest w stanie porozumiewać się z podobnymi mu urządzeniami za pomocą pasma podczerwieni, aby zmaksymalizować efektywność swojej pracy.
Poniżej możecie obejrzeć 48-sekundowy klip, który prezentuje proces sadzenia.

Jeżeli to dla Was za mało, obejrzyjcie obszerniejszy materiał.