Ring – pierścień dający kontrolę nad smartfonem

W dzisiejszych czasach inteligentne urządzenia do noszenia są w centrum zainteresowania całej technosfery – w tym również serwisów crowdfundingowych. Na łamach Kickstartera ukazało się już bardzo wiele koncepcji tzw. wearables, a Ring jest kolejną. Autorzy projektu na rozruch produkcji pragną pozyskać aż 250 tys. dolarów. Na tę chwilę zdołali uzbierać… trzykrotność tej kwoty. Ponad 750 tys. zielonych widnieje już na kickstarterowym koncie, a licznik ciągle się kręci. Do końca kampanii pozostało w dodatku jeszcze 19 dni. W czym tkwi zatem sekret Ring?
Ring to pierścień, który za pomocą czujników rozpoznających gesty wykonywane palcem, może służyć do kontrolowania smartfona lub innego gadżetu. Dłoń, na ogół, nie jest nieruchoma, a zatem proces wychwytywania gestów zaczyna się dopiero w momencie, gdy użytkownik wciśnie dyskretnie schowany przycisk. Czujniki działają na tyle precyzyjnie, że możliwe jest chociażby rysowanie w powietrzu liter, które następnie zostaną zamienione na treść SMS-a. Każde podpięte do Ringa urządzenie, posiada zestaw odrębnych gestów, a własne można w łatwy i szybki sposób zaprogramować przy użyciu darmowej aplikacji.

Oprócz tego, Ring posłuży także do informowaniu o nadchodzących powiadomieniach. Do tego posłuży dioda LED, a także wibracje pierścienia.
Ring będzie współpracować z urządzeniami z systemem od Apple’a i Androidem. Z czasem ukaże się również oprogramowanie dla Windows Phone’ów. Premiera ma nastąpić już na lipiec, a cenę gadżetu ustalono na poziomie 165 dolarów.

źródło:KICKSTARTER