Rhythm – na trening z iOS

Termin „appcessories” przewija się w nomenklaturze elektronicznej od momentu pojawienia się iPhone’a. Są to ni mniej, ni więcej a peryferia przeznaczone dla urządzeń Apple. Idealnym przykładem jest właśnie Rhythm produkcji Scosche. Opaska na przedramię jest pulsometrem, który współpracuje ze specjalnie przygotowaną do tego aplikacją na iOS. Możliwa jest także kooperacja z innymi, już zaimplementowanymi w iOS programami.
Cena nie jest niska, ale biorąc pod uwagę kwoty, które należy wydać kupując inne akcesoria do iProduktów, rozsądna: 99 dolarów, czyli w przeliczeniu 312 złotych. Rhythm pojawi się w sklepach przed świętami – będzie go można nabyć również na oficjalnej stronie Apple, co zapewne ucieszy polskich użytkowników.
Co jeszcze potrafi Rhythm? Przede wszystkim współpracuje z GPSem smartfona Apple, a także z jego akcelerometrem. W efekcie uzyskujemy możliwość śledzenia przebiegu trasy na mapie oraz nanoszenie naszych osiągnięć w specjalnym programie. Oczywiście nie mogło obyć się bez funkcji dzielenia się ze znajomymi wynikami ćwiczeń. Oprogramowanie pozwala na umieszczanie ich na Twitterze i Facebooku.
Akcesorium Scosche może również służyć jako pilot dla odtwarzaczy muzycznych iOS. Rhythm jest kompatybilny z iPhonem, iPodem oraz iPadem touch. Z urządzeniami łączy się za pośrednictwem Bluetooth.

Źródło: engadget