Rewolucja w WhatsApp! W końcu pojawią się naklejki

Najpopularniejsza na świecie aplikacja do komunikowania się ze znajomymi właśnie została wzbogacona o niewielką zmianę. Mowa o WhatsApp i nowej funkcji, jaką będzie możliwość wysyłania naklejek znanych z wielu innych programów i komunikatorów. I choć nie jest to rewolucja (o której żartujemy w tytule), wprowadzenie śmiesznych obrazków będzie zapewne ważną nowością dla części z 1,5 miliarda użytkowników aplikacji z całego globu.
WhatsApp jest przez wielu uznawany za jedną z najbardziej konserwatywnych aplikacji do komunikacji. Jest ku temu wiele powodów – aplikacja nie jest przeładowana dodatkowymi funkcjami, a cały czas najważniejszym jej elementem jest wymiana informacji. Wiele opcji, takich jak opisywana teraz możliwość wysyłania naklejek, pojawiały się z ogromnym opóźnieniem w komunikatorze. Wiele innych, takich jak na przykład gry, być może nigdy do niej nie trafią. Lecz taki miał być WhatsApp w oczach jego twórców – prosty, szybki, bezpieczny i uczciwy względem użytkowników. I choć obecnie program jest już częścią Facebooka, w dużej mierze pozostał w swoim oryginalnym kształcie.
Naklejki są już dostępne dla użytkowników i działają podobnie, jak w bliźniaczym Facebook Messengerze. Co więcej, wśród preinstalowanych naklejek zobaczymy niektóre z tych dostępnych w komunikatorze Facebooka. Dodatkowe komplety naklejek będzie można pobierać bezpośrednio w aplikacji WhatsApp. To jednak nie wszystko – naklejki będą otwarte także na innych twórców i deweloperów, dlatego zapewne już niedługo pojawią się nowe zestawy, które będzie można zwyczajnie pobrać z Google Play czy Apple AppStore. Jeśli chcecie stworzyć własne naklejki, warto przeczytać przygotowaną przed deweloperainstrukcję.
Aby móc skorzystać z nowej funkcji konieczne będzie posiadanie najnowszej wersji aplikacji. Firma Facebook poinformowała, że zmiany będą udostępniane użytkownikom stopniowo, więc jeśli wciąż nie jest dla Cebie dostępne, nie ma się czym martwić. Dobrego śmieszkowania ze znajomymi!