Rewelacyjna sygnalizacja świetlna

Na całym świecie przyjęte zostało, że światła na skrzyżowaniach mają trzy kolory: zielony, żółty i czerwony. Do zmiany dotychczasowej sygnalizacji świetlnej było już kilka podejść, lecz – jak widać – w dalszym ciągu żadne nie spotkało się z uznaniem społeczeństwa. Teraz może się to zmienić.

Ale zanim, warto przywołać chociażby ostatnie podejścia do zmiany świateł na skrzyżowaniach. W kilku miastach zainstalowano sygnalizacje świetlne, które odliczały sekundy, jakie pozostały do zmiany światła na zielone. Pomysł ten nie rozprzestrzenił się szerzej, więc bez wątpienia można stwierdzić, że się nie przyjął.

A co powiecie na sygnalizacje świetlne, które dosłownie obrazują nam, jak długo musimy jeszcze czekać na zmianę światła? Najnowsza koncepcja nazwana The Sand Glass stworzona przez Thanva Tivawong ukazuje, że życie może być o wiele prostsze i ciekawsze.

Poniżej dokładne wytłumaczenie działania tej rewelacyjnej sygnalizacji świetlnej. Szkoda tylko, że jest to wyłącznie koncepcja, która prawdopodobnie nigdy nie znajdzie zastosowania na naszych drogach.