RetroGralnia: Wrocław 2014

Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy? W Strefie Grania będzie można pograć na konsolach i komputerach, które były w użyciu w latach 70′-90′. Pojawią się zatem urządzenia firm, takich jak Atari, Commodore, Amiga, Sega czy Nintendo.

Strefa Historii da uczestnikom możliwość odbycia podróży w daleką przeszłość do czasów sprzed ery procesorów. Na ekspozycji zobaczyć będzie można przykłady gier wykonanych z drewna czy gier mechanicznych i elektromechanicznych.

W Strefie Wykładów uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w prelekcjach na temat historii gier oraz historii komputerów i konsol. W Strefie Najmłodszych dzieciaki otrzymają możliwość zabawy przy specjalnie przygotowanych stanowiskach z grami.

Nie zabraknie również Strefy Turniejów i Konkursów. W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanych turniejach, które sprawdzą Wasze umiejętności, oraz konkursach dla tych, którzy chcieliby przetestować swoją wiedzę.

Wisienką na torcie jest Strefa Muzyki, w której uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki inspirowanej technologią i kulturą lat 80′ i 90′. Organizatorzy przygotowali również ucztę dla oka i ucha w postaci koncertu Mikro Orchestry.

W sprzedaży znajdują się bilety normalne i ulgowe, a także rodzinne. Przygotowano zarówno bilety dwu-, jak i jednodniowe. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej imprezy2014.retrogralnia.pl.

Źródło: Retrogralnia