Remake System Shocka na nowym wideo – tak ostatecznie będzie wyglądać gra

Firma Nightdive Studios opublikowała na swoim kanale w serwisie YouTube film, który pokazuje, jak ostatecznie będzie wyglądać pod względem graficznym remake gry System Shock. Na szczęście, całość jest klimatyczna i przywodzi na myśl oryginał, a jednocześnie wprowadza do serii nowoczesne standardy.
Na wideo od Nightdive Studios możemy zobaczyć jedynie protagonistę, który uzbrojony jest w ciężki młot i przemierza mroczne korytarze opuszczonej stacji kosmicznej. Trwa ono jedynie 2 minuty i 30 sekund i nie przedstawia wartkiej akcji. Niemniej, to zrozumiałe, skoro film powstał tylko, aby przedstawić ostateczny wygląd gry.

Dobrze wiedzieć, że prace nad System Shockiem posuwają się naprzód. W końcu, w lutym ubiegłego roku tymczasowo je wstrzymane. Wówczas twórcy uznali, że w zbyt wielkim stopniu odeszli od pierwotnej wizji gry, którą pokochali fani. To z pewnością zmartwiło wielu użytkowników Kickstartera, którzy na produkcje remake’u przeznaczyli w sumie 1,3 miliona dolarów. Z resztą, później ogłoszono, że tytuł zadebiutuje dopiero w 2020 roku.
Mamy nadzieję, że prace nad System Shockiem nie zostaną przerwane po raz kolejny i że w końcu doczekamy się jego premiery. Szkoda byłoby, gdyby Nightdive Studios zaprzepaściłoby cały wysiłek i pieniądze włożone w projekt.

Źródło: YouTube