Rekordowe przychody Call of Duty: Black Ops

Call of Duty bije rekordy popularności. Po doskonałych pierwszych dwudziestu czterech godzinach na półkach sklepowych, w posiadanie gry weszło ponad pięć milionów graczy. A jak sytuacja przedstawia się po pierwszych pięciu dniach obecności w sprzedaży? W dalszym ciągu jest świetnie i nie zapowiada się na rychłą zmianę.  

Dla przypomnienia, pierwszego dnia z półek sklepowych zniknęło 5,6 milionów egzemplarzy, generując przy tym 360 milionów dolarów przychodu. Jak się zapewne domyślacie, po kolejnych czterech dniach sytuacja ta jest o wiele lepsza.

Według najnowszych informacji, w pierwszych pięciu dniach dostępności tytułu w sklepach, przychody firmy wzrosły do pokaźnej sumy 650 milionów dolarów.

A jak sytuacja przedstawia się w Polsce? Poniżej wypowiedź przedstawiciela polskiego dystrybutora Call of Duty: Black Ops:

„Ze względu na fakt, iż w Polsce nie mamy systemu monitorowania sprzedaży gier, takiego jak Chart Track czy NPD jesteśmy w stanie podać jedynie dane szacunkowe. Według tychże szacunków Call of Duty Black Ops w ciągu pierwszych 6 dni sprzedaży (od Wtorku 9/11 do Niedzieli 14/11) trafiło do rąk około 45 000 graczy – w tym 25% stanowiły konsole PS3 i X360, natomiast 75% to wersje PC. Chcieliśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim graczom za to, że w tak ciepły sposób przyjęli Call of Duty: Black Ops – mamy nadzieję, iż gra zapewni Wam długie godziny rozrywki na najwyższym poziomie”.