Rekordowa sprzedaż telefonów Samsunga

Firma z całą pewnością może zaliczyć 2011 rok do bardzo udanych. Szczególnie jeśli mowa o telefonach komórkowych. Producent ma powody do zadowolenia. Jak informuje serwis betanews.com Samsung zanotował rekordową sprzedaż swoich telefonów, ich liczba przekroczyła oszałamiające 300 mln egzemplarzy. Do końca roku zostało jeszcze nieco ponad dwa tygodnie, a więc ta liczba jeszcze wzrośnie.
Tylko do końca listopada producent sprzedał ponad 300 milionów telefonów. Oznacza to wzrost o około 7% w relacji do ubiegłego roku, kiedy to na rynek trafiło 281 mln słuchawek Samsunga. Ten wyjątkowo dobry wynik udała się osiągnąć m.in. dzięki dobrej sprzedaży smartfonów, tylko w trzecim kwartale 24 miliony tego typu urządzeń znalazły nabywców.
W tym roku Samsung agresywnie promował swoje telefony w krajach, w których wcześniej nie odniósł sukcesu. Dodatkowo skupiono się na umocnieniu marki topowej marki producenta – Galaxy. Tutaj również możemy napisać o sukcesie firmy, szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż flagowego modelu – Galaxy S II. W ciągu zaledwie 5 miesięcy obecności na rynku (do września), telefon znalazł ponad 10 milionów nabywców.

Źródło: betanews.com, Samsung