ReFlex – obsługuj telefon za pomocą wygięcia ekranu

ReFlex to smartfon zaprezentowany właśnie przez Human Media Lab działające jako organ Queen’s University w Kanadzie. Jest to bardzo wyjątkowe urządzenie za sprawą swojego ekranu, który można wyginać w każdą stronę. Tym razem rzeczywiście wyginać – znamy bowiem już urządzenia (np. LG G Flex), które posiadają zakrzywiony ekran, jednak nie można go wyginać w czasie użytkowania.
Smartfon ReFlex działa pod kontrolą systemu Android KitKat, a jego najważniejszą częścią jest elastyczny wyświetlacz wykonany w technologii OLED przez firmę LG. Jako że ekran możemy wyginać, wszystkie podzespoły zostały umieszczone po jego obydwu bokach – one nie są bowiem w stanie zmieniać swojego kształtu. Zaraz za wyświetlaczem umieszczono dwa czujniki, które są w stanie określić jak bardzo ekran został wygięty. Dzięki nim, ReFlex zyskuje wiele ciekawych możliwości. Telefon ten można bowiem obsługiwać poprzez wygięcie ekranu – ta funkcja sprawdza się doskonale w czasie czytania ebooka, lub przeglądania jakiegoś dokumentu na ekranie smartfona. Wystarczy wtedy wygiąć ekran, a wyświetlana strona zostanie zamieniona na następną – zupełnie jak w zwyczajnej książce. Czujniki wygięcia ekranu mogą mieć swoje zastosowanie także w wielu grach. Możliwości smartfona ReFlex zobaczycie na poniższym filmie.

Kiedy takie urządzenia mogą zacząć pojawiać się na rynku? Zapewne wielu z Was uważa, że to kwestia kilku lat, jednak jak twierdzą twórcy ReFlex, wprowadzenie takiego smartfona na rynek może być kwestią zaledwie paru miesięcy. Niestety, sprawą, która wciąż wymaga dopracowania jest umieszczenie wszystkich podzespołów, których nie można wygiąć. Jak już wspomniałem, w ReFlex zostały one umieszczone po obydwu stronach ekranu, co sprawia, że urządzenie jest bardzo szerokie. Z pewnością nie jest to bardzo wygodne położenie. Trzeba mieć zatem nadzieję, że projektanci wymyślą dobre rozwiązanie tego problemu.

Źródło:Pocketnow