Randi Zuckerberg ofiarą ustawień prywatności na Facebooku

Jak się okazuje, błędy w ustawieniach prywatności na Facebooku stają się coraz bardziej zauważalne. Tym razem ich ofiarą została siostra Marka Zuckerberga – Randi. Wpadka stała się podczas udostępniania świątecznych zdjęć rodzinnych na profilu. Randi Zuckerberg, zamiast udostępnić zdjęcia najbliższym znajomym, przez przypadek podzieliła się nimi z wszystkimi użytkownikami portalu.
Jak dokładnie zdjęcie trafiło do milionów użytkowników sieci? Randi oznaczyła na zdjęciu m.in. swoją siostrę oraz Marka, ale nie zaznaczyła opcji „Tylko dla znajomych”. Wtedy jeden ze znajomych Zuckerbergów opublikował zdjęcie na Twitterze. I tak, dostęp do niego mieli już wszyscy.
Swoje niezadowolenie Randi Zuckerberg okazała odpowiadając na opublikowane zdjęcie na Tweeterze: „Nie wiem, skąd masz to zdjęcie. Opublikowałam je tylko dla znajomych na FB. Twoje udostępnienie go na Twitterze nie jest fajne.” Na tym się nie zakończyło. Pani Zuckerberg w kolejnym tweetnięciu zamieściła netykietę: „Zawsze proś o pozwolenie przed udostępnieniem zdjęcia znajomego. Nie chodzi tu o ustawienia prywatności, ale o ludzką przyzwoitość.”
Sprawca całego zamieszania przeprosił i zgodził się usunąć zdjęcie podkreślając, że wydawało mu się, że zdjęcie było jawne.

Źródło: T3.com