Rada firmy Dell dzisiaj zagłosuje nad wykupem własnych akcji

Pogłoski dotyczące transakcji wykupu akcji firmy Dell krążą w sieci już od kilku tygodni. Według najświeższych danych rada firmy Dell ma dzisiaj w nocy przeprowadzić głosowanie w sprawie wykupu akcji.

Transakcja ma opiewać na kwotę 24 miliardów dolarów i mają w niej uczestniczyć takie banki jak Barclays, Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse oraz RBC. Cena pojedynczej akcji ma być z przedziału od 13,5-13,75 dolara. Wykup własnych akcji przez firmę Dell może zostać ogłoszony już jutro rano.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku będzie to największe przedsięwzięcie o charakterze finansowym w ciągu ostatnich kilku lat.

Podobnie jak inni producenci komputerów firma walczy ze słabnąca popularnością swoich produktów na rynku. Prywatyzacja ma sprawić, że Dell będzie mógł szybciej wprowadzić gruntowne zmiany i plan restrukturyzacji bez uzyskiwania opinii wszystkich akcjonariuszy.

Według różnych źródeł Dell miałby porzucić produkcję komputerów i skupić się na bardziej dochodowym segmencie rynku.

Teraz pozostaje jedynie czekać na decyzję rady firmy Dell, która zapadnie niebawem, a także na wszelkie zmiany jakie zostaną wprowadzone po prywatyzacji.

 

Źródło: cnet, bloomberg