QiCycle – tak prezentuje się rower Xiaomi w całej okazałości

Tak jak informowaliśmy już trzy miesiące temu, firma Xiaomi postanawia wprowadzić do swojej oferty już kolejny rower. Najnowszym produktem chińskiej firmy ma być Mi QiCycle, który został stworzony (ponowie) razem z firmą iRiding.  Nowy pojazd będzie posiadał mniej elektroniki niż pierwszy rowerQiCycle R1, ale jednocześnie będzie bardziej mobilny i znacznie tańszy.
Mi QiCycle będzie pojazdem wyposażonym w 250-watowy silnik elektryczny napędzany poprzez energię zgromadzoną w 20 akumulatorach litowo-jonowych firmy Panasonic. To właśnie obecność tych elementów wymusza taką, a nie inną formę roweru – jest on bowiem wyposażony w dość dużą belkę w swojej centralnej części. Silnik ma pozwolić na wspomaganie jazdy rowerzysty na odległości 45 kilometrów. Jest to więc całkiem rozsądny zasięg.
Rower nie będzie należał do lekkich konstrukcji – waży bowiem 14,5 kilogramów. Co ciekawe, będzie to jednak pojazd, który  bardzo łatwo schowamy do samochodu – posiada on składaną ramę, tak samo jak popularne niegdyś „składaki”.Pojazd został naszpikowany wieloma nowoczesnymi elementami elektronicznymi. W środku obudowy znajdziemy czujniki, które dostarczą informacji na temat przejechanego dystansu, czy obecnej prędkości – to zawdzięczamy modułowi GPS.  Dzięki modułowi Bluetooth wszystkie informacje otrzymamy na swoim smartfonie. Jeśli jednak nie będziemy korzystali z oficjalnej aplikacji Xiaomi, wiele danych będziemy mogli zobaczyć na wbudowanym w kierownicę ekranie. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że bezpośrednio w obudowę roweru wkomponowano światła przednie oraz tylne.
Niestety, to, że rower trafi na rynek nie jest jeszcze pewne. Obecnie pojazd został umieszczony na platformie crowdfundingowej i to sami klienci zdecydują, czy produkt trafi do regularnej oferty Xiaomi. Obecnie system jest jednak ograniczony tylko dla mieszkańców Chin. Wiemy już teraz natomiast, że pojazd będzie kosztował około 450 dolarów (1800 złotych). Czy zdecydowalibyście się na zakup?

Źródło:TechSpot