PSP z Androidem? W Chinach wszystko jest możliwe…

Lubicie mobilne gry, ale jednocześnie narzekacie na kiepskie sterowanie w smartfonach? Rozwiązaniem – wydawać by się mogło – jest zakup przenośnej konsoli, ot, chociażby PS Vita. Ta jednak swoje kosztuje, a i gry na nie rosną na drzewach i również trzeba za nie słono płacić. Kolejne rozwiązanie podsuwa więc chińska firma JinXingDigital (JXD), która stworzyła smartfono-konsolę. Urządzenie o nazwie S5110 to z jednej strony smartfon z Androidem Ice Cream Sandwich, a z drugiej obudowa łudząco przypominająca konsolę Sony. Dobrze chociaż, że owe podobieństwa dotyczą również gałki analogowej.
Licząc bardzo optymistycznie, że JXD S5110 nadaje się do czegokolwiek, przyjrzymy się jego specyfikacji. Na pokładzie znajduje się m.in. 1-gigahercowy procesor, 512 MB RAM-u, ale i – uwaga – GPU Mali 400. O ile dwie pierwsze wielkości nie imponują, tak chipset graficzny stoi już na całkiem przyzwoitym poziomie. Możliwe więc, że gadżet faktycznie sprawdza się w roli substytutu mobilnej konsolki. Tylko czy użytkownicy faktycznie ich potrzebują? Nokia N-Gage umarła w końcu śmiercią naturalną, a i Xperia Play nie jest szczególnie rozchwytywana. Wydawać by się więc mogło, że smarftony, choć z miesiąca na miesiąc przejmują coraz to nowsze funkcje, tak raczej nigdy ich dominującym zastosowaniem nie będą gry.
Niemniej JXD S5110 posiada też jedną bardzo ciekawą cechę – chodzi tu o preinstalowane emulatory gier z Nintendo 64, GBA, czy Sagi. Również 5-calowy ekran (800 x 480) wydaje się być kuszącym parametrem. Jeżeli dodać do tego możliwość podłączenia myszki i klawiatury, a także wyjście HDMI, to otrzymujemy całkiem przyjemną zabawkę, służącą być może jako drugi telefon, czyż nie?
Pełną specyfikację znajdziecie w źródle.

Źródło:JXD