PS4: kupiłeś grę w cyfrowej dystrybucji? Zagrasz w nią na każdej konsoli

Takie rozwiązanie niesie całkiem ważne korzyści dla graczy i utwierdza nas w przekonaniu, że Sony w żaden sposób (a przynajmniej nie w sposób uciążliwy) nie ma zamiaru ograniczać niczyjej wolności. Przede wszystkim fakt przypisania biblioteki zakupionych i pobranych gier do konta użytkownika, a nie danej konsoli, umożliwi chociażby uruchamianie gier u znajomego czy w innym miejscu. Wystarczające okaże się bowiem zalogowanie do swojego konta z poziomu jakiejkolwiek konsoli PS4, by móc automatycznie odtwarzać raz zakupione tytuły. Nie bez powodu w ostatnim zdaniu posłużyłem się słowem „automatycznie” w odniesieniu do sposobu uruchamiania gier. Te nie będą bowiem musiały być pobrane do końca, by móc je uruchomić.
Powyższe doniesienie nie jest żadną plotką albo przeciekiem. Źródłem informacji jest Neil Brown z działu R&D Sony. W wywiadzie udzielonym dla IGN powiedział on, że:

Kiedy jesteś u znajomego możesz zalogować się na swoje konto i pograć w każdą z gier cyfrowych, które posiadasz w swojej wirtualnej bibliotece. Dzięki opcji Play As You Download możesz też zacząć zabawę znacznie szybciej.

Powyższe zdanie miało z pewnością na celu wzmocnienie wizerunku Sony, które już na tę chwilę uchodzi za obrońcę wolności i prywatności graczy. Faktem jednak jest, że powyższe rozwiązanie w praktyce może być rozwiązane różnie. Wątpliwości może chociażby budzić fakt, czy w danym momencie można będzie być zalogowanym jednocześnie na dwóch konsolach lub też jakie skutki wywoła instalacja „naszej” gry na innej konsoli.
Tymczasem przypominam, że do premiery konsoli zostało jeszcze dobre kilka miesięcy, ajuż teraz największe sklepy zapowiadają wyczerpanie jej zapasów.

źródło: IGN