Przygotuj się do wielkanocnej spowiedzi ze… smartfonem

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Dla niektórych to ostatnia prosta by się do nich przygotować również duchowo. Temu służy między innymi Noc Konfesjonałów 3.0. „Komputerowa” nazwa to tutaj akurat żaden przypadek, ale o tym za chwilę. Trójka to bowiem oznaczenie trzeciej już edycji akcji. A w jej ramach w kilkudziesięciu kościołach do późnych  godzin nocnych oraz w wybranych kościołach  przez całą noc spotkać można kapłanów czuwających  w konfesjonałach.
Ale co w tym technologicznego? Ano jest, Bowiem zarejestrować swoją parafię można w portalu www.nockonfesjonalow.pl Do tego wielkanocna spowiedź propagowana jest z wykorzystaniem narzędzi online: portal dedykowany: nockonfesjonalow.pl, profile w portalach społecznościowych: www.facebook.com/nockonfesjonalow,  youtube.com/nockonfesjonalow, banery w portalach diecezjalnych i parafialnych.
Ale to nie wszystko. W przygotowaniu do spowiedzi pomoże nam bowiem… aplikacja na Androida! Fotokod akcji od razu skieruje nas na „właściwe tory”. Po skierowaniu telefonu komórkowego na plakat łączymy się ze stroną internetową zawierająca mapkę z lokalizacjami kościołów oraz rachunek sumienia opracowany dla akcji przez o. Jacka Prusaka – teologa, jezuitę.
Aplikacja na smartfony zawierająca wszelkie pomoce przydatne w przygotowaniu do spowiedzi. (Są to: rachunek sumienia opracowany specjalnie na potrzeby aplikacji przez ks. Jacka Pruska, warunki dobrej spowiedzi, przewodnik co i jak w konfesjonale, szereg popularnych modlitw, często stanowiących, przedmiot pokuty, apteczka duchowa dla kobiet i mężczyzn przygotowana przez ks. Piotra Pawlukiewicza i katalog kościołów tworzących akcję Noc Konfesjonałów.

Źródło: nockonfesjonalow.pl