Przerobiony Kinect służy chorej matce hakera

Oto temat w sam raz na niedzielną przypowieść: jak wykorzystać swoje zdolności, w tym przypadku hakerskie, by ułatwić choremu człowiekowi życie. Chad Rumble, amerykański haker, przerobił oprogramowanie Kinecta, by pomóc swojej matce w komunikacji mailowej. Pani Rumble przeszła rozległy wylew, który pozostawił po sobie ogromne zniszczenia w jej mózgu. Cierpi na tzw. afazję, czyli zaburzenie funkcji językowych. Istnieje wiele rodzajów afazji: pani Rumble nie jest w stanie obsługiwać klawiatury, ponieważ jej mózg nie rozpoznaje liter i wyrazów.
Dlatego Chad stworzył interfejs graficzny pozwalający na opisywanie nastroju poprzez wybór prostych emotikonek: szczęśliwy, smutny, zdenerwowany itd. Dodatkowo można również wybierać stopniowanie tych humorów. Wszystko to obsługiwane jest za pomocą Kinecta, który umożliwia wybór poszczególnych opcji za pomocą ręki. Cały software pozwala na wysłanie maila za pomocą kilku ruchów.
Pierwszym krokiem było stworzenie „tablicy”, by pomóc jej w komponowaniu prostych wiadomości. Każda ikona kojarzy się z konkretnym nastrojem, który następnie jest stopniowany. Użyłem Kinecta z biblioteką SimpleOpenNI i kodem sterującym rozpoznawaniem gestów, którego autorem jest Matt Richardson, by śledzić dłoń mojej mamy. (…)mail wysyłany jest przy użyciu ikony z zieloną strzałką. Czerwony „X” kasuje całą wiadomość” – mówi autor portalowi TechCrunch.
Poniżej możecie zobaczyć, jak software sprawdza się w praktyce. Microsoft nigdy nie był zwolennikiem przerabiania jego oprogramowania, ale pod tym projektem mogliby podpisać się obiema rękami.

Źrodło: techcrunch