Przeglądarkowa wersja Android Market

Smartfony z Androidem z dnia na dzień zyskują na popularności, co niewątpliwie wpływa na politykę Google wobec tego systemu. Na wczorajszej konferencji przedstawiciele firmy zaprezentowali najnowszą wersję przeznaczoną dla tabletów internetowych – Androida Honeycomb. Ale wraz z nią przedstawili także komputerową wersję sklepu z aplikacjami Android Market.

Dotychczas chcąc zakupić (lub pobrać za darmo) jakąkolwiek aplikację trzeba było łączyć się ze sklepem z poziomu smartfona, co nie zawsze było wygodne. Na szczęście jednak Google pomyślało o stworzeniu swoistego katalogu multimediów dostępnych w Markecie, z którym możemy łączyć się w przeglądarce internetowej na każdym komputerze.

Żeby pobrać wybraną aplikację należy kliknąć przycisk „install”. Jeśli jest ona darmowa, od razu zostanie zainstalowana na naszym smartfonie, jeśli nie – trzeba wcześniej dokonać płatności.

Każdy program posiada osobną stronę, gdzie znajdziemy jego opis, screeny, komentarze użytkowników, a w większości przypadków także wideo. Osobiście bardzo mi się podoba przeglądarkowa wersja Android Market – jest przejrzysta, prosta, czytelna i co ważne – szybko można znaleźć szukane przez nas treści.

Serwis znajdziecie pod adresemmarket.android.com.