Przeglądarka internetowa VR Firefox Reality już dostępna

Mozilla Firefox, która od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie wkracza właśnie na nowe wody. Program z płonącym lisem w logo zagościł właśnie w internetowych sklepach z aplikacjami dla wszystkich wiodących urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Będzie to pierwsza przeglądarka dostępna jednocześnie na wielu platformach VR i AR.Firefox Reality, bo tak nazywa się najnowszy program organizacji Mozilla, jest dostępny na urządzeniach HTC Vive, różnych modelach firmy Oculus, a także na platformie Google Daydream. Przeglądarka działa pod kontrolą silnika Quantum, czyli tego samego, któ®y znajdziemy w najnowszej wersji standardowego Firefox na urządzenia PC. Wbrew podejrzeniom program ten został napisany jednak całkowicie od nowa, aby był jak najprostszy w obsłudze i najlepiej dostosowany do zupełnie innego trybu przeglądania sieci.

W tym momencie przeglądarka jest niestety dość szeroko okrojona ze swoich funkcji, takich jak na przykład zakładki. O dziwo, Firefox Reality nie wspiera na tę chwilę także filmów 360-stopniowych, co może się wydawać dziwne biorąc pod uwagę fakt, że została zbudowana właśnie między innymi do oglądania takich mediów. Jak twierdzą przedstawiciele Mozilli, nowe funkcje będą wprowadzane z kolejnymi aktualizacjami. Można także domyślać się, że rozwój programu będzie w dużym stopniu zależał od odzewu samych użytkowników.
Na rynku VR i AR Firefox Reality będzie konkurował z domyślnymi przeglądarkami na danych platformach, takimi jak na przykład Google Chrome (Daydream).