Przeciekły pierwsze screeny z Windows 8

To, że w siedzibie Microsoftu trwają prace nad kolejną wersją systemu operacyjnego Windows nikogo nie powinno dziwić. Dotychczas wszelkie informacje na jego temat były trzymane pod kluczem, dziś w końcu się to zmieniło. Do sieci przeciekły pierwsze screeny przedstawiające wygląd Windows 8.

Na ten moment czekaliśmy dość długo. Każdy użytkownik Windowsa jest ciekawy jak będzie wyglądała szumnie zapowiadana „ósemka”. Screeny pochodzą z chińskiego serwisu Win7China, więc można by je traktować z przymrużeniem oka. Jednak serwis WinRumors potwierdza ich prawdziwość, więc można uznać, że faktycznie właśnie tak – w jakimś stopniu – ma wyglądać Windows 8.

Poniższe screeny pochodzą z bardzo wcześniej wersji Windows 8 (7910.0.winmain_win8m2.110111), więc do momentu rynkowej premiery praktycznie wszystko może się zmienić.

A jeśli już jesteśmy przy premierze systemu – na ten moment przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wszystko wskazuje na to, że ujrzymy go na rynku dopiero w 2012 roku – najprawdopodobniej w październiku.