Prototypowy MacBook z kartą SIM i WWAN na eBayu

Często zastanawiam się dlaczego producenci notebooków nie zawsze wychodzą na przeciw oczekiwaniom ich użytkowników. Osoby będące w bezustannym ruchu w wielu przypadkach potrzebują dostępu do sieci. Do tej pory jedynym rozwiązaniem było korzystanie z Internetu w telefonie, tudzież wyposażenie swojego laptopa w zewnętrzny modem 3G. Niespodziewanie, na eBayu pojawił się nietypowy MacBook Pro.
Jak twierdzi sprzedający, urządzenie jest prototypem, pochodzącym z 2007 roku. Trwały wtedy intensywne prace nad wbudowaniem odbiornika WWAN, dającego możliwość płynnego przełączania pomiędzy sieciami GPRS, UMTS i HSDPA. W laptopie znajduje się slot na karty SIM, który prawdopodobnie jednak nie działa (dlaczego miałby działać, skoro notebook nigdy nie wszedł do masowej produkcji?).Dopiero po 4 latach udało się znaleźć potwierdzenie krążących wtedy pogłosek. Dlaczego od tego czasu ani jeden notebook nie otrzymał funkcjonalności, jaka miała cechować MacBooka Pro? Pozostanie to dla nas zagadką.
Jesteście kolekcjonerami tego typu gadżetów? Pospieszcie się – aukcja na eBayu jeszcze trwa. Laptop wyceniono na „marne” 7200 dolców.