Produkcja Tesli Model 3 ma się coraz lepiej

Wygląda na to, że Tesla coraz lepiej radzi sobie z produkcją Modelu 3. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami z fabryki firmy wyjechało już 100 tysięcy aut w tej wersji. Ten kamień milowy osiągnięto podobno już na początku tego tygodnia.
Tesla nie skomentowała w żaden sposób tych informacji. Najprawdopodobniej wynikami produkcji podzieli się ona dopiero po zakończeniu kwartału, jak to ma zwyczaju.
Z doniesień możemy dowiedzieć się również, że niedawno Tesla zaczęła stale produkować po 5000 sztuk Modelu 3 tygodniowo. Przez ostatni miesiąc firma osiągała ten poziom jedynie sporadycznie.
Jak widać, Tesla przeszła długą drogę. Jeszcze pod koniec lipca 2017 roku dostarczyła ona swoim klientom zaledwie 30 egzemplarzy Modelu 3. Niemniej, należy pamiętać, że przed nią jeszcze dużo wysiłków. W końcu firma otrzymała ponad 455 tysięcy zamówień na Model 3, i to tylko przed rozpoczęciem dostaw. Większość osób, które wpłaciły zaliczkę, nie otrzymała zatem swojego auta.

Tesla Model 3 to do dość niewielki sedan. Pojazd cechuje się zasięgiem na poziomie 350 kilometrów, a od zera od stu kilometrów na godzinę przyspiesza w ciągu mniej niż 6 sekund. Poza tym, obsługuje technologię Supercharging. Jego maksymalna prędkość wynosi 210 kilometrów na godzinę. Cena bazowej wersji wynosi 35 000 dolarów.

Źródło:Electrek