Problemy z transmisjami EURO 2016 w serwisie Ipla – sytuacja się poprawia

Stało się to, co wieszczono jeszcze przed rozpoczęciem EURO 2016. Serwery usługi VOD Ipla.tv nie radzą sobie z zainteresowaniem internautów spotkaniami piłkarskich Mistrzostw Europy. Osoby, które zapłaciły 99 złotych za możliwość oglądania futbolowych zmagań podziwiają w najlepszym wypadku czarne ekrany. Dzieje się tak od wczoraj, jednak apogeum awarii ma miejsce teraz, w trakcie spotkania Turcja – Chorwacja, kiedy to pokaz slajdów miernej jakości, nazywany przez usługodawcę dumnie „transmisją w jakości HD” ogląda zaledwie garstka osób.
Ipla.tv nie odpowiada na głosy niezadowolenia i zapytania swoich klientów w serwisie Facebook, co gorsza lekceważąc większość ich skarg składanych za pośrednictwem wiadomości e-mail (nic dziwnego, bowiem wpłynęły ich już na pewno dziesiątki tysięcy). Czasem w ramach odpowiedzi support Ipla wysyła wiadomość, której treść określić można mianem humorystycznej:

„Niedogodności, które mogły sporadycznie wystąpić podczas oglądania meczów na niektórych platformach, są sukcesywnie eliminowane. Dokładamy starań, żeby już się nie powtórzyły. W przypadku korzystania z przeglądarek zalecamy korzystanie z Internet Explorer (wersja 11), Mozilla Firefox (wersja 44 i nowsze) oraz Safari (wersja 9 i nowsze). Na bieżąco monitorujemy i optymalizujemy systemy, żeby zapewnić Wam jak najlepszą jakość serwisu i możliwość sprawnego korzystania z usługi.”

Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest fakt, że Ipla próbuje w niektórych przypadkach zwracać odpowiedzialność na… nasz sprzęt. Oglądałem wczoraj bez większych problemów spotkania w przeglądarce Chrome. Dziś, gdy tylko zaczęły się problemy ze streamem oczom moim ukazał się taki komunikat:Dla mnie jest to jawna bezczelność i próba wprowadzenia w błąd i tak już rozgoryczonych, często niezaznajomionych dobrze z nowoczesnymi technologiami, użytkowników.
Na chwilę obecną stanowczo ODRADZAMY wykupywanie pakietu EURO 2016 na Ipla.tv, a osobom poszkodowanym, które za usługę zapłaciły kartą i chcą dokonać reklamacji, zalecamy skorzystanie z opcji charge back w swoim banku. Wystarczy skontaktować się z działem pomocy, który pokieruje was przez prosty proces reklamacyjny.
PS Tak, jestem jednym z poszkodowanych.
PS’ Wszystkie mecze z komentarzem (niemieckim), zupełnie za darmo obejrzeć można na przykład w telewizji ZDF. Można je także oglądać na stronie BBC, jeśli trochę pokombinujecie. 😉
[Aktualizacja 20:30] PRowcom Ipla nieźle idzie kasowanie postów na swoim fanpage’u.
Udało się Wam obejrzeć mecz Polaków na Ipla?
[Aktualizacja 22:30] Sytuacja podczas streamów Polska – Irlandia Północna uległa poprawie, a spotkanie Niemców z Ukrainą można było oglądać całkiem komfortowo. Też odnieśliście wrażenie, że Ipla wzięła nareszcie sprawy w swoje ręce?

Źródło: inf. własna