Próba samobójcza pracownika Amazona – wcześniej wysłał maila do Bezosa

Już nie pierwszy raz docierają do nas doniesienia o niskich standardach traktowania pracowników przez firmę Amazon. Na toksyczną atmosferę w Amazonie zwracał już uwagę w swoim zeszłorocznym raporcie dziennik New York Times. Właśnie miało miejsce kolejne wydarzenie rzucające cień na warunki pracy w Amazonie.
Niezidentyfikowany mężczyzna, będący pracownikiem Amazona, o godzinie 8:45 czasu lokalnego w Seatle, w siedzibie firmy, targnął się na swoje życie. Wcześniej wysłał wiadomość do swoich współpracowników, a także CEO Amazona – Jeffa Bezosa, w której zwracał uwagę na to, w jak fatalny sposób go potraktowano. Pracownik zgłaszał chęć przeniesienia go do innego działu. W odpowiedzi na to został umieszczony na specjalnym szkoleniu, prowadzonym w ramach programu poprawy jakości pracy. Z osobami, które nie wykazują podczas niego odpowiedniego progresu, zrywane są umowy.
Zdesperowany pracownik Amazona przeżył upadek z 12 piętra i został błyskawicznie odwieziony do szpitala. Firma w swoim oświadczeniu poinformowała, że „poszkodowany jest pod opieką najlepszych specjalistów, a Amazon życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia.”
Amazon jest coraz częściej krytykowany za kiepskie traktowanie swoich pracowników, zwłaszcza tych niższego szczebla. Głosu takie docierały nie tylko z New York Timesa, ale także brytyjskiego BBC.
 

Źródło:Bloomberg