Prezentacja PSP 2 jeszcze w tym miesiącu

Angielska prasa donosi, że Sony PSP2 zostanie zapowiedziany najprawdopodobniej już 27 stycznia. Wortal MCV sugeruje, że jego źródła potwierdziły, że konsola przenośna nowej generacji od Sony zaprezentowana zostanie pod koniec miesiąca na konferencji prasowej, zorganizowanej w Tokio.
Rewelacje te wydają się znajdować potwierdzenie, jeśli spojrzeć na działania konkurencji. Nintendo 3DS ma zostać wprowadzone do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a Sony Ericsson PSP zostanie szerzej przedstawiony na Mobile World Congress 2011 w lutym.

Medialny szum wkoło nowości od Sony rośnie na potęgę. Jakie będzie PSP2? Różne źródła donoszą, że pod względem mocy obliczeniowej będzie dorównywał Xboxowi 360. Na pokładzie urządzenia znajdzie się dysk o pojemności 16 GB. W celu zwiększenia przestrzeni na dane można wykorzystać slot na karty Memory Stick. Rzekomo konsolka ma mieć aż 1 GB pamięci RAM, czyli dwa razy tyle, co wspomniany wyżej produkt Microsoftu. Dodajmy, że pierwsze PSP miało jedynie 64 MB RAM. Konsola posiadać będzie panel dotykowy w formie touchpada, który ma sprawdzać się doskonale w większości gier. Znajdziemy go w miejscu nietypowym, bowiem na odwrocie urządzenia.

Sony było krytykowane za ustalenie bardzo wysokiej ceny w chwili premiery PSP Go. Mowa o kwocie 225 funtów, czyli równowartości około 1100 złotych. Obecnie kosztuje on około 750 złotych, więc cena PSP2 nie powinna przekroczyć progu 1000 złotych.