Prestigio Grace R7 – niedrogi smartfon z 2 GB RAMu. Warto? Hm…

Prestigio Grace R7 to nowy najlepszy smartfon producenta specjalizującego się w sprzedaży niedrogich telefonów. Jego atutami ma być połączenie niskiej ceny, atrakcyjnego wyglądu i obecność 2 GB RAMu. Czy to wystarczy? Cóż…
Prestigio Grace R7 wyposażono w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720×1280. Wąska ramka i obecność szkła 2.5D nadają mu atrakcyjnego wyglądu. Przed zarysowaniami ma go chronić szkło Asahi Glass o bliżej nieokreślonej wytrzymałości.

O wydajność smartfona dba leciwy już model czterordzeniowego procesora MediaTek MT6580 o taktowaniu 1,3 GHz i 2 GB RAM. Do dyspozycji użytkowników oddano 16 GB pamięci wewnętrznej. W razie potrzeby pamięć można rozszerzyć za pomocą kart micro SD do 32 GB. W smartfonie pojawił się także czytnik linii papilarnych, umieszczony w przycisku Home. Grace R7 jest także wyposażony w 2 gniazda na karty SIM. Niestety, brakuje tu łączności LTE.Prestigio Grace R7Aparat główny 13,0 MP w Grace R7 ma lampę błyskową z trzech diod LED, soczewkę o przesłonie f/2.0 oraz czujnik firmy Samsung. Prestigio Grace R7 działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow. Nowe urządzenie jest dostępne w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym.
Produkt jest już dostępny w sklepach w cenie 599 złotych. W tej cenie… są na pewno ciekawsze, wydajniejsze i wyposażone w LTE propozycje.
 

Źródło: Prestigio